آموزش کودکان

معرفی ۵ اپلیکیشن برتر زبان برای کودکان مخصوص آیفون و اندروید

بر هیچ کس پوشیده نیست که زبان انگلیسی یک زبان جهانی و بین المللی است.بسیاری از خانواده ها در کشورمان می خواهند که فرزندانشان در زمینه زبان انگلیسی به سطح خوبی برسند، بنابراین می خواهند که در این مورد با سختی زیادی روبرو نشوند. اگر چه که بسیاری از کودکان زبان انگلیسی را به عنوان زبان اول در مدرسه ها یاد می گیرند، اما بسیاری از آن ها نیز نمی توانند تلفظ های درست انگلیسی را بگویند و با اشتباهات املایی در انشاهای خود مواجه هستند.با اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی یادگیری بهتر و مفید تر است.در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

۱-اپلیکیشن Lingokids (بیشترین میزان محبوبیت در دنیارا دارد)

 • دانلود برای آیفون
 • دانلود برای اندروید

Lingokuds یکی از بهترین برنامه های یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان بین ۲ تا ۸ سال است . همچنین یک برنامه تعاملی آموزش زبان انگلیسی است که با بازی و تمرین زبان یاد می دهد.معرفی مقاله آموزش کودکان زیر 5 سال را مطالعه کنید.

اپلیکیشن Lingokids

این برنامه توسط متخصصان طراحی شده است و تضمین می کند که کودکان می توانند از طریق آن ، در سنین پایین تر زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرند . علاوه بر آن مواد یا متریال آموزشی مخصوصا آن هایی که توسط دانشگاه آکسفورد طراحی شده است را در اختیار کودکان قرار می دهد که کیفیت آموزش را ارتقا خواهد داد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله آموزش روش صحیح و بهترین زمان مسواک زدن دندان کودکان را مطالعه کنید. این برنامه همچنین هیچ تبلیغ درون اجرایی ندارد، در نتیجه هر گونه عامل حواس پرتی را برای کودک حذف می کند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله۷ راهکار ساده برای آموزش غذا خوردن به کودکان را مطالعه کنید.تمام محتوا ها شامل ویدئو ها ، آواز ها و بازی ها انگلیسی هستند که بر اساس سرعت یادگیری کودک انجام می گیرد.

بهترین روش ها برای آموزش دادن به کودکان

۲-English for kids (پیشنهاد ما برای کودکان فارسی زبان)

 • دانلود برای آیفون
 • دانلود برای اندروید

این اپلیکیشن توسط کنسول بریتانیا برای کودکان بین سنین ۳ تا ۶ سال طراحی شده است . برای خانواده هایی که انگلیسی صحبت می کنند ، هم می تواند یک برنامه عالی برای کودکانشان از سن ۲ سالگی باشد. این برنامه به کودکان کمک می کند که از طریق بازی های هیجان انگیز بر پایه کلمات ، عبارات و مهارت های ذهنی، زبان انگلیسی را بیاموزند. یکی از این بازی ها، NEW I-Spy است که کودکان را تشویق می کند تا کلمات جدید را یاد بگیرند و موضوعات را شناسایی کنند .

English for kids

جعبه جادویی یکی دیگر از بازی هایی است که کودکان در آن، آیتم هایی را درون یک جعبه قرار می دهند و آن ها را بر اساس شکل و رنگ دسته بندی می کنند . در بازی Rub-a-Dub، باید راوی را دنبال کنند و دکمه ها را جابجا کنند ، نقاشی کنند، و چیز های پنهان زیر کاغذ را پیدا کنند. روایت صوتی نیز کودک را راهنمایی می کند تا بتواند اقدامات خاصی را به انجام برساند.

۳- Fun English (پیشنهاد دوم ما برای کودکان فارسی-ویژه کودکان مدرسه ای)

 • دانلود برای آیفون
 • دانلود برای اندروید
 اپلیکیشن Fun English

Fun English یک برنامه تعاملی طراحی شده برای کودکان بین سنین ۳ تا ۱۰ سال است . همچنین بیش از ۵۰۰۰۰۰۰ دانلود را در گوگل پلی داشته است؛ مهم تر از همه اینکه این اپلیکیشن، یادگیری را سرگرم کننده و تعاملی می کند. کودکان یاد می گیرند که چگونه بخوانند و بیش از ۳۰۰ کلمه و عبارت انگلیسی را تلفظ کنند. این برنامه همچنین برای ارتقای مهارت شنیداری ، درک مطلب و مهارت های خواندن انگلیسی عالی است؛ مهم تر از همه این که باعث می شود در آزمون های زبان انگلیسی عملکرد بهتری داشته باشند . روایت صوتی هم با لهجه آمریکایی و هم بریتانیایی انجام می شود و به کاربر کمک می کند که تلفظ خود را بهبود ببخشد .

بررسی آثار و فواید دوستی برای کودکان و بزرگسالان

۴-اپلیکیشن LearnEnglish Kids: Playtime (یادگیری زبان با بازی و سرگرمی)

 • دانلود برای آیفون (نسخه آیفون ندارد)
 • دانلود برای اندروید

این هم یکی دیگر از اپلیکیشن های عالی کنسول بریتانیا است! این اپلیکیشن زبان انگلیسی را با آواز ها و داستان های متحرک آموزش می دهد. هدف این اپلیکیشن، کمک به کودکان برای خواندن ، شنیدن و صحبت کردن به زبان انگلیسی است. آواز ها و داستان ها به آواز های کودکان سنتی و افسانه ای دسته بندی می شوند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله آموزش راحت حروف الفبا به کودکان با بازی های مخصوص را مطالعه کنید.

 Playtime

هر ویدئوی متحرک دارای ویژگی ضبط و گوش کردن است که مهارت های تلفظی را ارتقا می دهد ، بنابراین اعتماد به نفس کودکتان را حین صحبت کردن به زبان انگلیسی بالا می برد. همچنین می توانید از طریق آن ، تلفظ خود و کودکتان را با تلفظ راوی مقایسه کنید .

۵- اپلیکیشن نصرت (فارسی)

 • نسخه آیفون ندارد!
 • خرید برای گوشی آیفون
 نصرت (فارسی)

یکی از بهترین بسته های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان به صورت تصویری و با کمک فیلم. البته برای کسب اطلاعت بیشتر میتوانید مقاله بهترین روش آموزش موسیقی به کودکان در منزل چیست؟ را مطالعه کنید. این بسته در حال حاضر برای گوشی اندروید در ایران پرطرفدارترین است و می توانید با خریداری آن و نصب روی گوشی یا تبلت اندروید، کودک تان را در آموزش زبان جلو بیندازید!

 • آموزش تصویری زبان انگلیسی برای کودکان
 • تقویت حافظه در حین آموزش زبان
 • نمایش متون و مکالمات صوتی همزمان
 • بیش از ۱۴ ساعت آموزش مکالمه ویدیویی
 • آموزش زبان انگلیسی به شیوه جدید فونیکس
آموزش راحت حروف الفبا به کودکان با بازی های مخصوص

سخن پایانی

شما در این مقاله با اپلیکیشن برتر زبان برای کودکان مخصوص آیفون و اندروید آشنا شدید.همچنین از فواید یادگیری آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا