راهنما خرید لوازم خانه

راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ + چگونه تلویزیون سامسونگ مناسب را انتخاب کنیم؟

تلویزیون سامسونگ
314بازدید

اگر به فکر خرید یکی از تلویزیون های سامسونگ هستید، ممکن است در میان تنوع زیاد محصولات این شرکت سردرگم شوید. در این زمان، دسترسی به یک راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ، می تواند به بسیاری از سوال های شما، در رابطه با امکانات ، فناوری ها و کاربردهای تلویزیون های سامسونگ پاسخ دهد. در این مقاله به عنوان راهنمای خرید تلویزیون Samsung، به بررسی فناوری و معیارهای اصلی انتخاب تلویزیون از هر برندی و مشخصاً برند سامسونگ اشاره می کنیم.


فهرست مطالب


معیارهای اصلی در راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ

برای تصمیم گیری و خرید تلویزیون سامسونگ مناسب نیاز به مقایسه محصولات سامسونگ داریم و برای مقایسه نیاز به معیار. در این مقاله به بررسی معیارهای انتخاب تلویزیون سامسونگ می پردازیم که شامل موارد زیر می شود:

۱- اندازه صفحه نمایش

وقتی حرف از خرید تلویزیون سامسونگ جدید به میان می آید، اولین نکته ای که به ذهن خریداران رجوع می کند، اندازه تلویزیون است. انتخاب درست اندازه تلویزیون می تواند نقش مهمی هم در دکوراسیون منزل و همچنین تجربه شما از تماشای فیلم و تلویزیون داشته باشد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون ال جی را بخوانید. اما قبل از هر چیزی بهتر است به مفهوم اندازه مورب و همچنین ابعاد واقعی تلویزیون بپردازیم.

اندازه صفحه نمایش

وقتی اندازه تلویزیون را با اینچ بیان می کنیم، به فاصله دو گوشه بالا و پایین نمایشگر (تنها صفحه نمایش و نه بدنه) در جهت های مخالف اشاره می کنیم که مانند یک وتر صفحه نمایش تلویزیون را به دو مثلث تقسیم می کند. دقت کنید که این اندازه تنها به صفحه نمایش اشاره دارد و در عمل حاشیه های تلویزیون در این اندازه لحاظ نمی شود.

اندازه صفحه نمایش در تلویزیون با یک نسبت ثابت افزایش پیدا می کند. تصویر زیر به مقایسه و درک بهتر این اندازه ها کمک می کند. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید اختلاف اندازه بین تلویزیون ۴۹ یا ۵۰ اینچ و تلویزیون ۶۰ اینچ بسیار بیشتر از نسبت عددی است که در ذهن ما شکل می گیرد. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین تلویزیون های سامسونگ هستید. آیا با جدیدترین لباسشویی های سامسونگ آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی سامسونگ را بخوانید.

کدام اندازه تلویزیون سامسونگ بهتر است؟

اما سوال اصلی اینجاست که کدام اندازه تلویزیون سامسونگ بهتر است؟ طی تحقیقی که توسط شرکت سامسونگ انجام شده است، دلیل اصلی خرید تلویزیون سامسونگ در بسیاری از موارد، افزایش اندازه صفحه نمایش است.

در کل صفحه نمایش بزرگ تجربه بسیار لذت بخش تری از تماشای تلویزیون، فیلم و بازی را در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر این با توجه به فاصله ایده ال نشیمن و تلویزیون که در بخش بعدی به آن خواهیم پرداخت، حتی خرید بزرگترین اندازه های تلویزیون نیز در فضای کوچک مشکلی برای تماشای فیلم و تلویزیون ایجاد نمی کند.

اما مسئله دیگر دکوراسیون و چینش خانه شماست که می تواند بر اندازه تلویزیون تاثیرگذار باشد. در نهایت توصیه ما به شما خرید بزرگترین سایز ممکن به لحاظ فضا و بودجه مورد نظر شماست.  در حال حاضر تلویزیون های سامسونگ در اندازه های ۳۲ اینچ تا ۸۵ اینچ روانه بازار می شوند.

فاصله ایده آل نشیمن از تلویزیون چیست و چگونه محاسبه می شود؟

فاصله ایده آل نشیمن از تلویزیون معیار دیگر خرید تلویزیون سامسونگ است.  وسعت بینایی انسان محدود است و به همین دلیل زاویه دید شما نسبت به تلویزیون بر تجربه شما از تماشای تلویزیون تاثیرگذار است.

فاصله ایده آل نشیمن از تلویزیون

در بهترین حالت، نشیمن ایده آل برای فرد بیننده مکانی است که تلویزیون ۴۰ درصد از پهنه بینایی فرد را اشغال کند. این فرمول می تواند فاصله ایده آل محل نشیمن بیننده و تلویزیون را مشخص کند. برای محاسبه دقیق کافی است از این روش استفاده کنید.

 • ابتدا اندازه صفحه نمایش به اینچ را در ۱٫۲ ضرب کنید. با این کار فاصله ایده آل در واحد اینچ بدست می آید.
 • سپس عدد حاصل را در ۰٫۰۲۵۴ ضرب کنید تا فاصله ایده ال در واحد متر به دست بیاید.
بررسی بهترین ماشین ظرفشویی های Bosch

۲- فناوری صفحه نمایش

سامسونگ در کنار شرکت هایی همچون ال جی یکی از پیشگامان تولید فناوری های جدید صفحه نمایش بوده است. این روند در طول ۲۳ سال گذشته، در تولیدات شرکت سامسونگ قابل مشاهده است. در حال حاضر تلویزیون های اصلی و پر فروش سامسونگ در بازار ایران بر پایه ۳ فناوری عرضه می شوند.

تلویزیون های LCD که قدیمی ترین فناوری سامسونگ در میان این سه دست است. تلویزیون های LED که فناوری تقریباً مشابهی با تلویزیون های LCD دارند با این تفاوت که بر تولید روشنایی در این آنها، از لامپ های LED استفاده شده است. البته این تلویزیون ها در طول سال های بعد تولید، به فناوری های دیگری نیز مجهز شدند که کیفیت تصویر و تولید رنگ مشکی را در آنها تا حد زیادی افزایش داد.

و در نهایت تلویزیون های QLED، که در سال ۲۰۱۷ و در رقابت با تلویزیون های OLED ال جی تولید شدند و محبوبیت بسیار زیادی را پیدا کردند.  اما نکته اصلی تفاوت میان این فناوری ها و مزیت های ناشی از این تفاوت هاست که پیش از خرید تلویزیون سامسونگ باید به آنها توجه کرد.

فناوری LCD در تلویزیون های سامسونگ

تلویزیون LCD بر مبنای صفحه نمایش کریستال مایع (Liquid Crystal Display) شکل گرفته است. همانطور که می دانیم، برای دیدن رنگ به نور نیاز داریم. در تلویزیون نیز منبع نور وجود دارد. این منبع نور در تلویزیون های قدیمی و یا پروجکشن از یک منبع واحد تولید می شد، اما در تلویزیون های ال سی دی و بعدها در تلویزیون های ال ای دی با تحول زیادی روبرو شد.

فناوری LCD در تلویزیون های سامسونگ

در نسل های بعدی از ماتریس ها یا ستون های عمودی و افقی استفاده شد. این خاصیت به تولید دقیق رنگ مشکی که در بخش های بعدی به آن می پردازیم کمک زیادی کرد. نور پس از تابیده شدن باید از فیلتر تولید رنگ، که در اینجا کریستال مایع است عبور  می کند. در هر پیکسل کریستال سه رنگ وجود دارد. رنگ قرمز (RED)، سبز (GREEN) و آبی (BLUE) که به رنگ های RGB معروف هستند.

در بخش های بعدی با دقت تولید طیف رنگ SRGB بیشتر آشنا می شویم. در صورتی که کریستال مایع در پشت هریک از این رنگ ها پیچیده شود، نور مسدود شده و آن رنگ تولید نمی شود، اما اگر کریستال مستقیم باشد نور عبور کرده و رنگ تولید می شود. ترکیب و یا عملکرد منشور گونه هر کریستال می تواند رنگ های دیگر را تولید کند. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین تلویزیون های سامسونگ هستید. آیا با جدیدترین ظرفشویی ها آشنا شده‌اید؟البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید ماشین ظرفشویی را بخوانید.

فناوری LED

فناوری تلویزیون های LED نیز تا حد زیادی به تلویزیون های LCD شباهت دارد. اما استفاده از LED به عنوان منبع نور چند ویژگی به همراه دارد که گزینه های بهتری را برای خرید تلویزیون سامسونگ در اختیار شما قرار می دهد. اول اینکه در تلویزیون های LED، به علت کوچک بودن منبع نور، امکان تولید گرید یا ماتریس های نور پس زمینه دقیق تر وجود دارد.

فناوری LED

دوم اینکه با امکان خاموش شدن تنها یک بخش از ال ای دی ها در مقایسه با نسل های اولیه که در آن یک نور واحد در کف یا بالای تلویزیون وجود داشت، امکان تولید ناحیه های کاملاً تاریک را ایجاد کرد تا امکان تولید رنگ مشکی مطلق را ایجاد کند. مصرف برق کمتر و تولید حرارت کمتر از دیگر ویژگی های تلویزیون های ال ای دی است.

ماشین ظرفشویی ال جی بهتره یا سامسونگ؟ + بررسی و مقایسه امکانات و ویژگی‌های ماشین ظرف‌شویی ال‌جی و سامسونگ

فناوری QLED

تکنولوژی کوانتوم دات (Quantum Dot) در تلویزیون‌ها با قرار دادن یک لایه یا یک فیلم از نقطه‌های کوانتومی روی نور پس‌زمینه‌ی یک پنل ال ‌ای ‌دی معمولی کار می‌کند. لایه‌ی مورد بحث از ذرات بسیار ریزی تشکیل شده است. هر کدام از این ذرات با توجه به ابعاد بین ۲ تا ۱۰ نانومتری، نور جداگانه‌ای از خود ساطع می‌کند.

ابعاد این ذرات، طول موج نور ساطع ‌شده از آن ‌ها را تعیین می‌کند و از این طریق رنگ‌ های مختلف ایجاد می‌شوند. سامسونگ مدعی شده است که نقطه‌ های کوانتومی می‌توانند بیش از یک میلیارد رنگ مختلف تولید کنند. در نسل سوم تلویزیون‌های کوانتوم دات که QLED نامیده می‌ شوند؛ ذرات، تغییر یافته‌اند و حالا مجهز به هسته‌های آلیاژ فلزی جدید و بدنه‌ی فلزی شده‌اند.

فناوری QLED

این تغییر باعث می‌شود رنگ‌ها واقعی‌تر تولید شوند و علاوه بر این، دقت رنگ‌ها در روشنایی زیاد بالاتر رود. فناوری QLED در عمل تفاوت چندانی با فناوری SUHD سامسونگ ندارد و تغییر نام درآن بیشتر جنبه های تبلیغاتی دارد. علاوه بر این برای خرید تلویزیون سامسونگ، نسل جدید تر این فناوری با نام Neo QLED از مینی LED برای تولید نور استفاده می کند، در بازار موجود است.

کدام فناوری تلویزیون های سامسونگ را بخریم و چرا؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است. خرید آخرین فناوری در فرایند خرید تلویزیون سامسونگ بهترین گزینه موجود است. کیفیت رنگ بالاتر، رنگ های واقعی توانایی تولید کامل طیف رنگ SRGB یا در بیانی ساده تر توانایی بیشترین تعداد رنگ، کیفیت بسیار بالای استاندارد در تولید نواحی تاریک و رنگ مشکلی مطلق، عدم نشتی رنگ در لبه های اشیاء، روشنایی و نور بیشتر صفحه نمایش و بسیاری مزیت های دیگر این فناوری را در صدر لیست شما قرار می دهد.

علاوه بر این عدم مواجهه با مشکل پیکسل سوختگی، در مقایسه با OLED شرکت ال جی، این تلویزیون را به گزینه بهتری در کل بازار تبدیل می کند. اما قیمت بالای این محصولات را نباید فراموش کرد. پس اگر به دنبال محصولی ارزان تر هستید، می توانید به سراغ تلویزیون های SUHD و یا LED سامسونگ بروید.

۳- رنگ مشکی مطلق و استاندارد HDR

در تلویزیون های جدید مفهومی با عنوان نواحی تاریک (Dimming Zones)، از اهمیت زیادی برخوردار است. این ویژگی نقشی اساسی در تولید رنگ مشکی مطلق و کاهش نشتی نور و یا رنگ در لبه های اشیاء در تصویر دارد و و این محصولات را به بهترین گزینه های خرید تلویزیون سامسونگ تبدیل می کند.

برای درک بهتر این مفهوم دوباره سری به فرایند تولید تصویر در تلویزیون های ال سی دی،  ال ای دی و QLED می زنیم. در تلویزیون های ال سی دی اولیه از یک منبع نور که تمام صفحه را روشن می کرد استفاده میشد. و کریستال های مایع امکان عبور نور را تعیین می کردند تا رنگ ایجاد شود. علی رغم کیفیت بالاتر تصویر نسبت به تلویزیون های CRT، یک مشکل در این صفحه نمایش ها به چشم می خورد.

رنگ مشکی مطلق و استاندارد HDR

وقتی نور به کل صفحه نمایش به صورت مداوم تابیده می شود، همیشه در مکان هایی که کریستال اجازه عبور نور را نمی دهد، رنگ مشکی به خاکستری تیره تبدیل می شود، زیرا نور همیشه در حال تابش به این کریستال است و امکان نشت مقدار مشخصی از نور در آن وجود دارد.

فناوری کریستال:

(درست مانند زمانی که پشت یک برگه پرینت شده سیاه، نور قوی بتابانید). در نسل های بعدی و به خصوص در ال ای دی ها، این فناوری به نوار قابل مدیریت نور در پایین صفحه تبدیل شد. با استفاده از این روش، صفحه تلویزیون به ستون هایی تقسیم شد، که نور توسط تلویزیون در آنها کنترل می شد.

این روش از نسخه های اولی بهتر بود اما هنوز در فضای اطراف سوژه، رنگ مشکی مطلق ایجاد نمی شد. در ادامه کارشناسان اقدام به تولید گرید و ماتریس های ال ای دی کردند. با این روش امکان ایجاد نور در یک منطقه مشخص فراهم شد، تا مناطق دیگر صفحه نمایش به رنگ مشکی واقعی تری دسترسی پیدا کنند.اما در فناوری های جدید با استفاده از منبع نور بسیار ریزتر در گرید های بزرگتر و همچنین استفاده از صفحه فیلتر کوانتومی، امکان ایجاد نور کنترل شده در فضاهای بسیار محدودتر فراهم شده است.

راهنمای خرید چای ساز + برای خرید چای‌ساز باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

با این روش شما در هر بخش از تقسیم بندی صفحه نمایش (که به بخش های بسیار بیشتری تقسیم شده است)، می توانید نور را با مدیریت بیشتر و حتی در مساحتی کمتر روشن و یا خاموش کنید، به نحوی که اماکن ایجاد تصویر دقیق در صفحه نوری ایجاد شود. پشتیبانی از استانداردهای HDR به تولید دقیق رنگ، کنتراست دقیق و تولید رنگ مشکی مطلق با استفاده از این فناوری ها اشاره دارد.

۴- کیفیت تصویر

کیفیت تصویر مستقیماً با عوامل مطرح شده در بالا در ارتباط است. در کل برای تعریف کیفیت تصویر تلویزیون ها در تمامی برندها، دسته بندی مشخصی وجود دارد. ساده ترین تلویزیون ها در ایران به کیفیت HD مجهز هستند.این همان کیفیتی است که برنامه های کانال های مختلف تلویزیون با آن در حال پخش هستند.

البته در حال حاضر پخش تنها یک کانال در حالت ۴K خبر از تغییر این روند در آینده ای نزدیک می دهد. کیفیت FHD در ۲ رزولوشن، کیفیت QHD در ۲ رزولوشن، کیفیت ۴K یا UHD در ۱ رزولوشن و در نهایت کیفیت ۸K مواردی هستند  که در تلویزیون های سامسونگ در اختیار شما هستند. با افزایش کیفیت از HD به ۸K رزولوشن صفحه نیز بیشتر می شود.

کیفیت تصویر تلویزیون سامسونگ

یعنی شما در ۱ سانتیمتر مربع از صفحه نمایش تعداد بیشتری پیکسل تصویر در اختیار خواهید داشت. به این ترتیب با افزایش تعدادپیکسل در کیفیت ها بالاتر، شما به وضوح بیشترتصویر دسترسی پیدا می کنید. برای همین در صورتی که به دنبال خرید تلویزیون سامسونگ با ابعاد بزرگ هستید، به سراغ تلویزیونی بروید که توانایی پخش تصاویزی با کیفیت ۴K و یا ۸K را داشته باشد.

از طرفی دیگر تلویزیون تنها برای نمایش کانال های تلویزیون نیست. تماشای فیلم های دانلودی با کیفیت بالا، یکی دیگر از کاربردهای تلویزیون در منازل ماست. امروزه کیفیت بلوری و ۴k برای بسیاری از فیلم ها در دسترس ماست، بنابراین توصیه ما به شما خرید تلویزیونی با حداقل کیفیت ۴K است.

۵- گستره دید

یکی از مواردی توصیه شده در راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ، بررسی گستره دید تلویزیونی است که انتخاب کرده اید. این مسئله در خانواده هایی با تعداد اعضای بیشتر از دو نفر نمود بیشتری پیدا می کند. زیرا در این حالت در اغلب موارد دو نفر از اعضای خانواده از زاویه غیر عمود مشغول به تماشای تلویزیون می شوند.

در صورتی که تلویزیون مورد نظر به گسترده دید فوق عریض (Wide Viewing Angle) مجهز نباشد، نفرات کناری از کیفیت کمتری از تصویر بهره مند می شوند که می تواند بسیار دلسرد کننده باشد. پس در هنگام خرید و انتخاب مدل های مختلف به این نکته توجه کنید.

گستره دید

در مدل های QLED یا SUHD با چنن مشکلی مواجه نخواهید شد. پس اگر مدل انتخابی شما یکی از این مدلهاست، می توانید با خیال راحت خرید کنید. اما در صورتی که قصد خرید مدل های ساده تر و قدیمی تر تلویزیون های سامسونگ را دارید، بهتر است قبل از خرید، مشخصات تلویزیون را در سایت سامسونگ که به زبان فارسی نیز موجود است بررسی کنید.

۶- رابط کاربری

در کل تلویزیونهای سامسونگ را به دو دسته هوشمند و غیر هوشمند تقسیم می کنیم. در تلویزیون های غیر هوشمند، شما با محدودیت های زیادی روبرو هستید و رابط کاربری نیز از امکانات کمتری برخوردار است. به همین دلیل شما در تلویزیونهای غیر هوشمند، به کدک های کمتری برای پخش ویدئو دسترسی دارید.علاوه بر این امکان استفاده از اپلیکیشن های استریم و پخش آنلاین فیلم در این تلویزیون ها وجود ندارد.

ضمن اینکه به علت محدودیت های کنترل، علی رغم امکان دسترسی به مرورگر در بسیاری از این تلویزیون ها، کاربری دشوار آن باعث شده تا طرفداران زیادی پیدا نکنند. در مقابل در تلویزیون های هوشمند شما به انبوهی از امکانات دسترسی دارید.تلویزیون های هوشمند سامسونگ از یکی از  محصول خود سامسونگ، سیستم عامل و رابط کاربری تایزن استفاده می کنند.

نقد و بررسی پرفروش‌ترین تلویزیون های شیائومی سال 2023

شما در این سیستم عامل، به امکان گشت و گذار آن در صفحات وب، تماشای آنلاین فیلم در سایت ها و اپلیکیشن های استریم فیلم، امکان نصب اپلیکیشن های سرگرمی و بازی و کاربردی، پخش آنلاین و آفلاین موسیقی، پخش فرمت های مختلف فیلم با زیرنویس و امکان انتخاب صوت و زیرنویس هایس مختلف در فیلم، امکان انتقال و اشتراک گذاری تصویر از موبایل و کامپیوتر به تلویزیون، و بسیاری موارد دیگر دسترسی دارید.

در کل برای خرید تلویزیون سامسونگ، انتخاب تلویزیون هوشمند در هر شرایطی نیست به تلویزیون غیر هوشمند توصیه می شود. در صورتی که از تلویزیون غیر هوشمند استفاده می کنید، بهتر است از یک اندروید باک برای هوشمند سازی تلویزیون خود استفاده کنید.

۷- اتصالات

پورت ها و اتصالات نقش مهمی در کاربری و خرید تلویزیون سامسونگ این محصولات بازی می کنند. در صورتی که تلویزیون به اتصالات مورد نیاز شما برای وصل کردن دستگاه های مختلف دسترسی نداشته باشد، کاربری آن به شدت محدود شده و شما در عمل با محدودیت های آزار دهنده ای مواجه می شوید.

برای مثال، فرض کنید که شما دارای آخرین نسل کنسول بازی هستید ، به علت نبود پورت  HDMI مناسب، عملاً امکان استفاده از نرخ بروزرسانی بالا در تلویزیون خود را در هنگام بازی نداشته باشید. این نقص در عمل نه تنها عملکرد تلویزیون را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه شما را از ویژگی های مهم کنسول بازی نیز محروم می کند. به همین دلیل در هنگام خرید به این موارد توجه کنید:

 • تعداد کافی پورت HDMI برای اتصال دستگاه های مختلف
 • استفاده از آخرین فناوری های HDMI مانند HDMI 2.1 برای کنسول های بازی
 • استفاده از فناوری ARC برای اتصال هوشمند سینمای خانگی یا کنسول ها
 • استفاده از پورت AV یا آنالوگ یا Component برای دستگاه های قدیمی
 • استفاده از تیونر و امکان اتصال مستقیم آنتن بدون نیاز به ستاپ باکس
 • استفاده از خروجی های صدا دیجیتال یا اپتیک برای سیستم های صوتی ۵٫۱ یا ۷٫۱ Surround
 • استفاده از بلوتوث و وای فای برای اتصالات بی سیم
 • استفاده از اتصال LAN بای اتصال کابلی شبکه و اینترنت (این اتصال از ثبات بیشتری برخوردار است)
 • پورت USB به تعداد کافی برای اتصال انواع حافظه و تماشای محتوای تصویری در تلویزیون یا ضبط تصویر تلویزیون در هارد اکسترنال

۸- طراحی و فرم

سامسونگ یکی از متنوع ترین مجموعه های تلویزیون را روانه بازار کرده است. سری Frame و Serif با ظاهری هنری بیشتر شبیه به یک تابلوی هوشمند آثار هنری هستند که می توانند کیفیتی بی نهایت یک تلویزیون هم در اختیار شما قرار می دهند. اگر در خرید تلویزیون سامسونگ، به دنبال تکمیل دکوراسیون منزل شیک خود با یک تلویزیون خاص و منحصر به فرد هستید، این دو سری نیاز های زیبایی پسندانه شما را در کمال برطرف می کنند.

طراحی و فرم

تلویزیون های منحنی نیز برای مدتی در میان محصولات سامسونگ دیده شدند، اما خیلی زود از مرکز توجه خارج شدند. این اتفاق برای تلویزیون های سه بعدی نیز رخ داد. توصیه ما به شما در خرید تلویزیون سامسونگ، دوری از این فناوری هاست، زیرا علی رغم خاص بودن آنها، محدودیت هایی را نیز به شما تحمیل می کنند.

برای مثال در تلویزیون های منحنی، تماشاگران کناری با محدودیت بیشتری مواجه می شوند. همچنین تلویزیون های سع بعدی تنها برای تعداد محدودی از فیلم ها کاربرد دارد و در عمل روند تولید نسخه های سه بعدی فیلم ها متوقف شده است. پس شما در خرید این تلویزیون، هزینه هنگفتی را برای قابلیتی فراموش شده صرف می کنید.

چگونه تلویزیون سامسونگ مناسب را انتخاب کنیم؟

بعد از همه توضیحات بالا، وقت آن است که به نتیجه گیری نهایی برسیم. توصیه می کنیم پیش از خرید تلویزیون سامسونگ، برای انتخاب مدل مناسب تلویزیون این مراحل را طی کنید.

بررسی تلویزیون ال جی + معرفی قابلیت های جدید ال جی در تلویزیون های 2022

ابتدا محل نصب تلویزیون را مورد بررسی قرار دهید. آیا قصد دارید تلویزیون را در کنسول و بر روی دیوار نصب کنید و یا قصد دارید آن را با پایه بر روی میز قرار دهید. اگر قصد نصب تلویزیون بر روی دیوار را دارید و فضای اطراف تلویزیون محدود است، اندازه های دقیق باکس تلویزیون را بدست آورید. حالا به سراغ اینچ و اندازه های مورد نظر خود بروید. شما می توانید ابعاد تقریبی تلویزیون های مختلف را در مدل های ارائه شده در بالا به دست بیاورید. اندازه های دقیق تر در سایت سامسونگ و به زبان فارسی در دسترس شما خواهد بود.

تلویزیون سامسونگ

در مرحله بعد فاصله نشیمن و تلویزیون را بررسی کنید. اندازه مناسب را با توجه به اطلاعات جدول بالا بدست بیاورید. البته در سبک زندگی منازل ایرانی این فاصله اه بیشتر است، اما شما می توانید به نسبتی مناسب از عملکرد تلویزیون در فواصل مختلف دست پیدا کنید. در کل صفحه نمایش بزرگتر با لذت بیشتر تماشای تلویزیون همراه است. اما این افزایش اندازه، با افزایش تصاعدی قیمت نیز همراه است. با توجه به بودجه مد نظر خود اندازه مناسب را انتخاب کنید. نکته قابل توجه دیگر به خصوص برای خانواده های بیشتر از دو نفر، گسترده دید در تلویزیون ها و حفظ کیفیت برای تماشا گرانی است که در زاویه های کناری تلویزیون قرار می گیرند.

در این مرحله از راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ:

به سراغ فناوری صفحه نمایش بروید. بهتر است انتخاب پایه شما فناوری LED و انتخاب نهایی شما، فناوری Neo QLED باشد. استفاده از پنل های LCD با نور پس زمینه یکپارچه که در نسل های ابتدایی این تلویزیون ها دیده می شد، لذت کنتراست بالا در تصویر را از شما دریغ می کند. تلویزیون های QLED و SUPERUHD از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و قیمت متعادل تری نسبت به Neo QLED دارند. کیفیت تصویر ۴K برای تلویزیون بهترین تصمیم در شرایط کنونی است. زیرا علاوه بر فیلم های ۴K موجود و کانال آزمایشی صدا و سیمای ایران در حال حاضر، با راه اندازی کانال های ۴K در سال های پیش رو، شما از کیفیت تصویر و صدای بسیار بالاتری بهره مند خواهید شد. در بخش کیفیت تصویر در مقاله بالا، اختلاف کیفیت این فرمت ها نمایش داده شده است.

در صورتی که فرزند شما و یا خود شما اهل بازی با کنسول های بروز بازی ماند پلی استیشن یا ایکس باکس هستید، مطمئن شوید که تلویزیون شما از فناوری های مرتبط با این کنسول ها و نسل آینده آنها پشتیبانی می کند. ورودی HDMI 2.1، نرخ بروزرسانی ۱۲۰ هرتز، فناوری VRR و ALLM و کنتراست بالا و HDR از این موارد هستند. اما اگر طرفدار فیلم هستید، مطمئن شوید که به درگاه USB به تعداد کافی دسترسی دارید.توان صدای حداقل ۲۰ وات نیز برای بازی لذت بخش تر بسیار مهم است. علاوه بر این اگر به دنبال تماشای آنلاین فیلم هستید، به سراغ تلویزیون های هوشمند با کنترل های پیشرفته تر و امکان دسترسی به رابط کاربری هوشمند بروید. علی رغم پرداخت هزینه بیشتر شما به امکان بسیار بیشتر و کاربردی تری در این تلویزیون ها دسترسی خواهید داشت.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ آشنا شدید. همچنین از روش های انتخاب مناسب تلویزیون سامسونگ آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

آیا تلویزیون های سامسونگ از اندروید استفاده می‌کنند؟

خیر. انواع تلویزیون هوشمند سامسونگ از سیستم عامل تایزن (Tizen) بهره می‌برند.

کدام تلویزیون سامسونگ برای کنسول های بازی PS5 و XBOX Series X ایده‌آل است؟

تلویزیون‌ های سامسونگی که از درگاه HDMI 2.1 و نرخ نوسازی تصویر ۱۲۰ هرتز بهره می‌برند برای این کنسول‌های جدید مناسب هستند. خوشبختانه اکثر تلویزیون ‌های سامسونگ از نظر تاخیر برای بازی مناسب هستند.

پاسخ دهید

79 + = 80