راهنما خرید لوازم خانه

بررسی امکانات موجود در ماشین های لباسشویی سامسونگ + مقایسه موتور لباسشویی تسمه ای ودایرکت درایو

ماشین لباسشویی
371بازدید

امروزه برندهای بسیار زیادی تولید کننده لوازم خانگی در دنیا می باشند که در زمینه تولید انواع ماشین لباسشویی موفق هستند همه این شرکت ها به نوبه خود در تلاش هستند تا از رقبای خود پیشه گرفت و سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند، اما در این میان دو برند کره ای ال جی و سامسونگ توانسته اند با طراحی و تولید محصولاتی باکیفیت و طول عمر بالا به همراه یک قیمت رقابتی جای خود را در بازار جهانی باز کرده و سهم عمده ای از بازار را به خود اختصاص دهند.

شرکت سامسونگ توانسته با به کار گیری مجرب ترین تیم های مهندسی و طراحی و استفاده از تکنولوژی های انحصاری در تولیدات خود از رقبای خود پیشه بگیرد از همین رو ماشین لباسش ویی سامسونگ به عنوان بهترین مارک در این زمینه شناخته می شود و شما می توانید بدون هیچ نگرانی مدل مد نظر خود را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید در ادامه سعی داریم با معرفی برخی از تکنولوژی های بکار رفته این محصول بتوانید بر اساس نیازهای خود بهترین مدل را با مناسب ترین قیمت ماشین لباسشویی سامسونگ انتخاب کنید.


فهرست مطالب


معرفی امکانات موجود در ماشین های لباسشویی سامسونگ

شرکت سامسونگ از عمده ترین تولید کنندگان لوازم خانگی است. این شرکت با تاریخچه ای که در زمینه تولید محصولات الکترونیکی دارد از اعتبار و شهرت زیادی در بین مصرف کنندگان وسایل خانگی و دیگر محصولات دارد. این شرکت با شرکت های دیگری به خصوص شرکت وطنی خود (شرکت ال جی) در رقابت بوده و هر ساله ویژگی های جدیدی به محصولات خود اضافه می کند. ماشین های لباسشویی فوق العاده ای با کارایی و ویژگی های باور نکردنی توسط این شرکت کره ای تولید شده است که رضایت کامل کاربران را موجب شده است. ما در این نوشته به توصیف و بررسی ویژگی های جدیدی موجود در ماشین های لباسشویی سامسونگ می پردازیم:

طراحی ماشین های لباسشویی سامسونگ 

شرکت سامسونگ به صورتی رقابتی با دیگر شرکت ها محصولات با کیفیت و با طراحی زیبایی را به بازار فروش عرضه کرده است. ماشین های لباسشویی سامسونگ در رنگ های سفید و نقره ای یا دودی در بازار فروش موجود می باشند. برای ماشین های لباسشویی از پنل کنترل دیجیتال دکمه های برچسته یا پنل لمسی دیجیتال استفاده شده است.

طراحی ماشین های لباسشویی سامسونگ 

ویژگی طراحی درام و یا محفظه شستشو از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. سامسونگ برای ماشین های لباسشویی خود از درام با طراحی Diamond استفاده کرد است که هم راحتتر تمیز می شود و هم بهتر لباس ها در فرایند چرخش نگه می دارد و هم بهتر فرایند آبکشی و خشک کردن لباس ها  را انجام می دهد. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین لباسشویی سامسونگ هستید.آیا با جدیدترین تلویزیون های ال جی آشنا شده اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون ال جی  را بخوانید.

راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ + چگونه تلویزیون سامسونگ مناسب را انتخاب کنیم؟

موتور اینورتر تسمه ای Inverter Digital Drive

شرکت سامسونگ برای کلیه محصولات خود از جمله ماشین لباسشویی از موتور اینورتر دیجیتال استفاده می کند. این موتور از دوام بالا و صدای پایینی برخوردار است. درماشین های لباسشویی سامسونگ، موتور با تسمه به درام وصل می شود. اما اینورتر چیست؟

موتور اینورتر تسمه ای Inverter Digital Drive

  اینورتر یک قطعه الکترونیکی است که جریان الکتریکی از آن به داخل موتور جریان می یابد. اینورتر از نوسانات احتمالی برق و شوک های الکتریکی  و تاثیر آنها بر روی موتور جلوگیری می کند و با تبدیل جریان برق از مصرف زیاد انرژی جلوگیری می کند. موتور تسمه ای اینورتر دیجیتال سامسونگ دارای طول عمر بالا، مصرف انرژی پایین و صدای کم است.

ویژگی Smart Things یا هوشمند بودن ماشین های لباسشویی سامسونگ

با توجه به اینکه عرصه پیشرفت و تکنولوژی در یک بستر نرم افزاری بیشتر در جریان است، شرکت سامسونگ در بستر نرم افزاری فناوری های فوق العاده ای را در ماشین های لباسشویی قرار داده است. ویژگی Smart Things قابلیت هوشمند در ماشین های لباسشویی سامسونگ است که به واسطه آن می توان سایر وسایل هوشمند مانند تلفن همراه را با آن لینک کرد.

 Smart Things یا هوشمند بودن

قابلیت اتصال با وای فای برای آن ها در نظر گرفته شده است، بنابراین منوی کاربردی کنترل بر روی صفحه نمایش گوشی تلفن همراه یا تلویزیون هوشمند ظاهر شده و می توانید از طریق آن ماشین لباسشویی را کنترل کنید. برای مثال بعد از اتمام فرایند شستشو، آلارم و هشداری روی تلفن همراه به جریان می افتد. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین لباسشویی سامسونگ هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های شیائومی آشنا شده اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون شیائومی را بخوانید.

مقایسه تلویزیون های شیائومی با ال جی و سامسونگ

ویژگی turbo Wash در ماشین های لباسشویی سامسونگ

در این ویژگی فرایند شستشو سریعتر و کارا تر انجام می شود. در این ویژگی جریان آب سریعتر لباس ها را خیس می کند و زمان در نظر گرفته شده در برنامه آن ۵۹ دقیقه است. ویژگی و کاریی که این نوع شستشو دارد مصرف انرژی کمتر، زمان کمتر و کارایی شستشو است که  کمک می کند در اسرع وقت لباس های شستشو شده و خشک شده داشته باشید. شستشوی سریع علاوه بر کارایی که در شستشن لباس ها دارد موجب افزایش طول عمر موتور نیز می شود چرا که موتور کمتر در جریان فرایند شستشو قرار می گیرد.

ویژگی شستشوبا بخار true Steam در ماشین های لباسشویی سامسونگ

شستشو با بخار برای یک ماشین لباسشویی از اهمیت زیادی برخوردار است. در فرایند شستشو با بخار مواد شوینده بهتر در آب حل شده و به همین واسطه بهتر لکه ها را در خود حل می کنند.  در ماشین لباسشویی سامسونگ از ۲ نازل برای سیستم بخار استفاده شده است.

شستشوبا بخار true Steam در ماشین های لباسشویی سامسونگ

این ویژگی با توجه به دمای بالا و قابلیت نفوذ بخار میزان منابع آلرژی زا تا ۹۹٫۹ در صد از بین می رود و میزان چروک روی لباس ها نیز حذف می شود. ویژگی بخارشور لباس ها را نرم و برای ایمنی لباس ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

سیستم حباب ساز Ecobable در ماشین های لباسشویی سامسونگ

این سیستم شستشو در ماشین های لباسشویی سامسونگ موجود می باشد. در این سیستم قسمتی با حرارت زیاد تعبیه شده است که مواد شوینده حل شده در آب را به حباب هایی تبدیل می کند. این حباب ها بر روی لکه روی لباس ها نفوذ کرده وآنها را در اولین مرحله از بین می برد. این ویژگی فرایند شستشو را سرعت می بخشد و سخت ترین لکه ها مانند لکه های روغنی را از روی لباس ها پاک می کند.

سیستم اضافه کردن لباس Addwash در ماشین های لباسشویی سامسونگ

در ماشین لباسشویی سامسونگ  بر روی درب اصلی یک درب کوچک وجود دارد که از کارایی فوق العاده ای برخوردار است. این درب کوچک کمک می کند تا در صورت فراموش کردن یک لباس بتوان آن را در ماشین لباسشویی قرار داد. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین لباسشویی سامسونگ هستید. آیا با جدیدترین ظرفشویی های ال جی آشنا شده اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

سیستم اضافه کردن لباس Addwash

این ویژگی از کاربرد زیادی برخوردار است چراکه لازم نیست ماشین لباسشویی را خاموش کرد و یا لازم نیست برای فرایند  شستشوی بعدی صبر کرد، در اسرع وقت می توان همه لباس ها را در اختیار داشت.

راهنمای جامع خرید آبمیوه گیری بوش + آبمیوه گیری بوش چه ویژگی‌هایی دارد؟

گرم کننده سرامیکی Ceramic Heater در ماشین های لباسشویی سامسونگ

در ماشین لباسشویی سامسونگ از یک ورودی آب استفاده می شود یعنی یک ورودی آب را دارند. این ورودی آب سرد است که ماشین لباسشویی به صورت اتوماتیک آب را گرم می کند. در ماشین لباسشویی سامسونگ آب توسط یک گرم کننده Heater گرم می شود، اما جنس گرم کننده از اهمیت زیادی برخور دار است. در ماشین های لباسشویی سامسونگ جنس گرم کننده از سرامیک است. با گرم کننده سرامیکی از تجمع محتویات کلسیمی در ماشین لباسشویی جلوگیری می شود و سریع تر به دمای مورد نظر می رسد.

محافظت در برابر نوسانات برق Electricity Fluctuation Protection

در ماشین لباسشویی سامسونگ از موتور اینورتر استفاده شده است. این موتور از کارایی و دوام بالایی برخوردار است. نوسانان برق از جمله  مواردی است که موجب سوختگی برد ماشین لباسشویی می شود. در ماشین های لباسشویی سامسونگ از ویژگی محافظت در برابر افزایش و کاهش ولتاژ تا ۲۵  درصد استفاده شده است. این ویژگی کمک می کند تا در صورت کم شدن ولتاژ ماشین لباسشویی به حالت توقف در می آید و در هنگام زیاد شدن دوباره ولتاژ دوباره شروع به فرایند شستشو می کند.  

مصرف انرژی در لباسشویی چه قدر مهم است؟

این روزها کمتر کسی به دنبال ماشین لباسشویی های درب از بالا است و اکثرا تمایل به خرید لباسشویی درب از جلو دارند. با توجه به واقعی شدن قیمت برق قطعا الویت اول انتخاب لباسشویی با گرید مصرف بهینه برق است. َ A++++  بهترین گرید در مصرف برق است با کم شدن ستاره ها حرف A  و در رده های پایین تر B و C و D و E  وF  وG باید شاهد مصرف انرژی بیشتری باشیم.

راهنمای خرید جارو شارژی دستی و پارویی + بررسی مزایا و معایب آنها

موتور لباسشویی تسمه ای یا دایرکت درایو کدام بهتر است؟

دو نوع موتور در لباسشویی ها مورد استفاده است، موتورهای تسمه ای که در لباسشویی های قدیمی و ارزان قیمت قرار می گرفت و دومی موتورهای اتصال مستقیم به مخزن یا دایرکت درایو Direct Drive.البته لباسشویی های دایرکت درایو هم انواع مختلفی دارد مدلهای Inverter که مصرف کمتری دارند و مدلهای بدون جاروبک و جرقه یا فناوری BLDC که عمر بسیار بالایی دارند.

معمولا موتورهای BLDC دارای ۱۰ تا ۱۲ سال گارانتی بی قید و شرط هستند و عمرمفید آن ها تا ۴۰ سال تخمین زده می شود. این لباسشویی ها در هنگام کار حداقل لرزش را دارند. بنابراین مانند لباسشویی های قدیمی نیازی به وجود سیستم تعلیق فنری و بلوک های سیمانی برای پایداری نیست.

موتور لباسشویی

به دلیل حذف محفظه موتور در زیر دیگ لباسشویی و ایجاد فضای مفید امکان تعبیه دیگ های بزرگتر با قطر نزدیک به عرض لباسشویی و حتی قرار گرفتن درب لباسشویی کمی بالاتر از مرکز دایره دیگ وجود دارد.

بدین ترتیب امکان اضافه کردن لباس در حین شستشو بدون مشکل ریختن آب به بیرون وجود دارد. در مدلهای قدیمی بخشی از توان موتور به دلیل در گیری پولی موتور و فلکه با تسمه از بین می رفت و به دلیل همین فشار وارده از طرف تسمه بلبرینگ های ثابت نگه دارنده دیگ بعد از چند سال دچار فرسایش می شدند.

موتور دایرکت درایو:

در موتورهای دایرکت درایو این مشکل وجود ندارد. این موتورها قطر زیاد اما ضخامت کمی دارند. بنابراین برخلاف گذشته که بیشتر لباسشویی ها ۵ و ۶ کیلویی موجود بودند. امروزه بیشتر مدل ها در ابعاد ۸ و ۹ کیلویی تولید می شوند.در نتیجه لباسشویی های دایرکت درایو اینورتر با موتور BLDC بهترین راندمان و بیشترین طول عمر را دارند اما قیمت این لباسشویی ها در مواقعی بیش از دوبرابر لباسشویی های تسمه ای است.

موتور دایرکت درایو

نکته دیگر در خرید لباسشویی ورودی مجرای آب سرد و گرم می باشد. در این مدل ها المنت گرم کننده دمای آب در طول شستشو روشن نمی شود و یا مدت کار ـن ها بسیار کوتاه است.باتوجه به گرانی برق نسبت به هزینه گاز سعی کنید حتما مدل های دارای ورودی آب گرم و سرد را انتخاب کنید و محل نصب لباسشویی کمترین فاصله ممکن را با آبگرمکن و یا پکیج منزل داشته باشد.

معرفی و راهنمای خرید ماشین ظرفشویی + بررسی  ویژگی های ماشین ظرفشویی ال جی

دیگر مسئله مهم مربوط به خرید لباسشویی های باظرفیت بالاتر می شود. سعی کنید مدل های با ظرفیت بالا دارای قابلیت تنظیم ظرفیت متناسب به وزن لباس باشند. در مدل های قدیمی کلید مخصوص تنظیم وزن لباس به یک دوم و در مدلهای بالاتر از ۶ کیلو امکان تنظیم روی وزن ۳ و ۵ و ۷ کیلو گم وجود داشت. در مدل های پیشرفته این عملیات به صورت هوشمند صورت می گیرد.

از دیگر پارامترهای مهم در خرید لباسشویی:

دور موتور لباسشویی است. معمولا دور موتور از ۸۰۰ تا ۱۶۰۰ دور در دقیقه متغیر است. لباسشویی های ارزان معمولا دارای دور موتور تا ۱۰۰۰ دور و مدل های قیمت متوسط،  1200 و مدل های گران قیمت تر ۱۴۰۰ دور یا بالاتر دارند.دور موتور بالاتر باعث می شود لباس ها پس از شستشو حداقل رطوبت را داشته و در عرض چند دقیقه خشک شوند .

برخی از لباسشویی ها دارای تایمر تاخیری هستند ومی توان شستشوی لباس را به ساعات شب منتقل کرد زیرا تعرفه برق در این زمان یک سوم زمان پیک مصرف است. ضمنا برخی از لباسشویی ها امکان تنظیم کارکرد در ساعات شب را با حداقل صدا دارند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با امکانات موجود در ماشین های لباسشویی سامسونگ آشنا شدید. همچنین از مقایسه موتور لباسشویی تسمه ای ودایرکت درایو آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را درکامنت مطرح کنید تا دراسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

ماشین لباسشویی ایرانی بهتر است یا خارجی؟

همان‌گونه که می‌دانید ماشین لباسشویی‌هایی که توسط برندهای خارجی تولید و به بازار عرضه می‌شوند، دارای کیفیت بیشتر و دوام بالاتری می‌باشند. گفتنی است قیمت این دسته از محصولات به‌شدت افزایش داشته و سبب شده تا به مردم به سمت کالاهای ایرانی روی بیاورند.

ماشین لباسشویی حدودا چند سال دوام دارد؟

اگر از محصول به‌درستی استفاده شود و آسیبی نیز به آن وارد نگردد، می‌توان گفت این دستگاه بین ۱۰ الی ۱۵ سال به خوبی برای شما کار می‌کند. ناگفته نماند که کیفیت تولید و برند ماشین لباسشویی نیز در دوام آن تأثیرگذار است.

پاسخ دهید

46 - = 36