راهنما خرید لوازم خانه

مقایسه لباسشویی ‌سامسونگ و ال جی + مهم ترین معیارها در مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی

لباسشویی ال جی و سامسونگ
198بازدید

برای این که ببینیم چطور می توان به بررسی تفاوت لباسشویی سامسونگ و ال جی پرداخت، به یک خط مشی مشخص نیاز است. برای مقایسه لباسشویی های این دو برند باید در درجه اول به بررسی تکنولوژی ساخت آنها بپردازیم. در ادامه نیز می توان مواردی مانند طراحی و کیفیت ساخت، میزان مصرف، کارایی و قدرت تمیز کردن لباس ها، دوام و طول عمر دستگاه ها، میزان نیاز به تعمیرات، در دسترس بودن قطعات تعویضی، پشتیبانی و خدمات پس از فروش و در نهایت تفاوت قیمتی آنها را بررسی کرد. این معیارها نه تنها برای مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی، بلکه برای مقایسه تمامی برندها و در کل در زمان انتخاب یک مدل لباسشویی ایده آل و مناسب باید در نظر گرفته شوند.


فهرست مطالب


معرفی انواع مدل‌های ماشین لباسشویی

در دوره حاضر به دلیل مشغله زیاد افراد و همچنین کمبود زمان نیاز به وجود ماشین لباسشویی بیشتر حس می‌شود و امکان شستشو لباس‌ها با دست امکان‌پذیر نیست.
با آشنا شدن با انواع مدل‌های ماشین لباسشویی می‌توانید خرید بهتر و منطبق با نیاز خود داشته باشید.

  • لباسشویی‌های سطلی: این نوع لباسشویی‌ها دارای یک مخزن هستند که برای شست و شو لباس به کار برده می شوند.
  • لباسشویی‌های دو قلو: این نوع لباسشویی دارای دو مخزن بوده یکی برای شست و شو و دیگری برای خشک کردن لباس ها
  • لباسشویی‌های تمام اتوماتیک: لباسشویی هایی هستند با امکانات مدرن و پیشرفته که شما با این نوع از لباسشویی‌ها امکانات جدیدی رامی‌توانید تجربه کنید.

مهمترین فاکتورها در انتخاب ماشین لباسشویی مناسب

در زمان خرید یک لباسشویی جدید، شما نیاز دارید که ماشین لباسشویی انتخاب کنید که منطبق بر معیارها و نیازهای شما باشد، دانستن یکسری فاکتورها شما را در تصمیم‌گیری خرید و داشتن خرید آگاهانه کمک میکند.

  • ظرفیت: ماشین‌های لباسشویی دارای ظرفیت‌های گوناگونی هستند.در رابطه با ظرقیت لباسشویی بستگی به اعضای خانواده شما دارد،که در هنگام خرید حتما به تعداد نفرات توجه کنید.ماشین‌های لباسشویی دارای ظرفیت های ۵،۷ و یا ۱۴ کیلویی هستند و در واقع دارای ظرفیت مشخصی هستند و با توجه به میزان استفاده شما باید بهترین ظرفیت را انتخاب کنید.
  • کم صدا بودن: در هنگام خرید باید این موضوع را در نظر بگیرید که دستگاهی که انتخاب می‌کنید لازم است علاوه بر قدرت و ویژگی های مناسب دارای صدای کمی باشد و همچنین لرزش نداشته باشد.
  • کم مصرف بودن انرژی و آب: به این نکته توجه کنید که هنگام خرید، ماشین لباس‌شویی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن امکانات، مصرف انرژی و آب کمی داشته باشد. این موضوع باعث صرفه جویی در هزینه های جانبی شما خواهد شد.
راهنمای خرید سرویس قابلمه استیل + معرفی بهترین سرویس قابلمه های برند کرکماز

مهم ترین معیارها در مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی

برای این که ببینیم چطور می توان به بررسی تفاوت لباسشویی سامسونگ و ال جی پرداخت، به یک خط مشی مشخص نیاز است. برای مقایسه لباسشویی های این دو برند باید در درجه اول به بررسی تکنولوژی ساخت آنها بپردازیم. در ادامه نیز می توان مواردی مانند طراحی و کیفیت ساخت، میزان مصرف، کارایی و قدرت تمیز کردن لباس ها، دوام و طول عمر دستگاه ها، میزان نیاز به تعمیرات، در دسترس بودن قطعات تعویضی، پشتیبانی و خدمات پس از فروش و در نهایت تفاوت قیمتی آنها را بررسی کرد. این معیارها نه تنها برای مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی، بلکه برای مقایسه تمامی برندها و در کل در زمان انتخاب یک مدل لباسشویی ایده آل و مناسب باید در نظر گرفته شوند.

تفاوت تکنولوژی ساخت لباسشویی های ال جی و سامسونگ

مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی از نظر تکنولوژی ساخت کار دشواری است، چرا که هردوی این برندها در تولید محصولات خود از به روزترین فناوری ها بهره می برند و محصولات آنها در رقابتی تنگاتنگ با هم با بهترین تکنولوژی ساخته شده اند.  البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی سامسونگ را بخوانید.

لباسشویی های سامسونگ و ال جی

در خصوص تکنولوژی های برجسته به کار رفته در هر مدل می توان به فناوری بخار در ماشین لباسشویی های ال جی اشاره کرد که با استفاده از این فناوری، قدرت شست و شو و تمیز شدن لباس ها به مراتب افزایش یافته است. در نقطه مقابل، برند سامسونگ از فناوری power foam در ساخت لباسشویی های خود استفاده کرد تا قدرت تمیزی و شست و شوی لباس ها را افزایش دهد. 

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش + بررسی کاربرد برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی بوش

به این ترتیب می توان گفت از نظر تکنولوژی ساخت و نوآوری هر دو برند پا به پای هم پیش می روند. یکی از فناوری های متمایز کننده این دو برند، امکان اضافه کردن لباس در حین فرایند شست و شو در برند سامسونگ است. این ویژگی می تواند مزیت های بسیار زیادی را برای کاربران به همراه داشته باشد.

مقایسه طراحی و کیفیت ساخت لباسشویی های سامسونگ و ال جی

مورد مهم دیگر برای مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی، توجه به سبک طراحی و کیفیت ساخت این محصولات است. طراحی ماشین های لباسشویی خصوصا با سبک مدرن زندگی امروز اهمیت بسیار زیادی دارد و از آن جایی که اکثر این ماشین ها در فضای داخلی خانه و به عنوان بخشی از دکور آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند، سبک مدرن و زیبای طراحی آنها بسیار مهم خواهد بود. 

لباسشویی های سامسونگ و ال جی

باز هم می توان گفت در بحث طراحی و زیبایی ظاهری هر دو برند در یک سطح قرار دارند و تمامی مدل های ارائه شده توسط آنها با ظاهری شیک و مدرن ساخته شده است. در تمامی مدل های معرفی شده توسط برند ال جی و سامسونگ به وضوح می توان قدرت بالای سازندگان در طراحی بی نظیر این دستگاه ها را شاهد بود.

میزان مصرف انرژی در لباسشویی lg و Samsung

برای مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی باید به میزان مصرف مدل های مختلف هر یک از این برندها نیز توجه کرد. در این زمینه اکثر برندها با توجه به اهمیت بالای میزان مصرف انرژی و صرفه جویی در مصرف برق و آب در تلاش بوده اند تا محصولاتی با حداقل میزان مصرف را تولید کنند. 

خصوصا در ارتباط با ماشین های لباسشویی، کم مصرف بودن در زمینه برق و آب بسیار حائز اهمیت است. هر دو برند سامسونگ و ال جی لباسشویی های خود را با برچسب انرژی عرضه کرده و مدل های تولید شده در هر برند جزو مدل های کم مصرف بازار هستند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید.

کارایی گوشت کوب برقی چیست؟ + نکات مهمی که در خرید گوشت کوب برقی باید به آن توجه کنیم

حتی در برند ال جی می توان مدل هایی را یافت که با بهره بردن از فناوری Sense clean، در زمان هایی که میزان لباس ها کم است سطح مصرف آب را با این میزان کم تنظیم کرده تا به این ترتیب در مصرف آب و انرژی نیز صرفه جویی کند. در نتیجه تا حدودی عملکرد برند ال جی در زمینه مصرف انرژی نسبت به سامسونگ بهتر است.

عملکرد شست و شو و میزان تمیزی لباس ها در لباسشویی ال جی و سامسونگ

قطعا هیچ معیاری برای انتخاب یک ماشین لباسشویی با کیفیت به اندازه قدرت شست و شو و عملکرد دستگاه برای شستن لباس ها اهمیت ندارد. کار مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی در این زمینه کمی دشوار است و بهتر است مدل ها را تک به تک با هم مقایسه کرد. 

اما در یک نگاه کلی می توان گفت که لباسشویی های ال جی با بهره بردن از فناوری ۶ Motion و برنامه های شست و شوی مختلف می تواند کیفیت بسیار بالایی را در عملکرد شست و شو از خود نشان دهد. در مقابل لباسشویی های سامسونگ نیز فناوری های به روز و کاربردی را در عملکرد شست و شو به کار برده اند که می تواند تایید کننده کیفیت کار این دستگاه ها باشد. 

اما اگر بخواهیم با جزئیات بیشتر و کامل تری به تفاوت لباسشویی سامسونگ و ال جی از نظر عملکرد شست و شو بپردازیم، می توان گفت که تقریبا ال جی عملکرد بهتری نسبت به سامسونگ دارد.

میزان صدا و لرزش در ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی

در گذشته یکی از مشکلات اصلی ماشین های لباسشویی میزان صدای این دستگاه و لرزش شان، خصوصا در چرخه های خشک کن و انتهایی شست و شو بود. اما امروزه در اکثر مدل ها و برندها با بهره بردن از فناوری های روز، این لرزش و صدا به حداقل رسیده است. 

لباسشویی های سامسونگ و ال جی

در مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی از نظر میزان تولید صدا و لرزش در حین کار باید گفت که در هر دوی این برندها با بهره بردن از فناوری های روز از جمله فناوری VRT PLUS در لباسشویی های سامسونگ، میزان صدا و لرزش دستگاه تا میزان قابل توجهی کاهش یافته است و این دستگاه ها اکنون با کمترین صدا و لرزش کار می کنند.

راهنمای خرید جارو شارژی دستی و پارویی + بررسی مزایا و معایب آنها

مقایسه لباسشویی ال جی با سامسونگ از نظر قیمت

در نهایت باید بحث تفاوت این دو برند را با موضوع قیمت به پایان برسانیم. هم ال جی و هم سامسونگ جزو محصولات وارداتی هستند و هر دوی این برندها به کشور کره تعلق دارند. با توجه به هم سطح بودن این دو کمپانی و پیشرفت یکسانی که دارند، تقریبا می توان گفت قیمت محصولات ارائه شده در هر دو برند در یک سطح است. البته که برای بررسی دقیق تر تفاوت لباسشویی سامسونگ و ال جی از نظر قیمت بهتر است مدل ها و ویژگی هایی که دارند را به صورت تک به تک با هم مقایسه کرد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با مقایسه لباسشویی ‌سامسونگ و ال جی آشنا شدید. همچنین از مهم ترین معیارها در مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

لباسشویی بوش بهتر است یا ال جی و سامسونگ؟

لباسشویی بوش یکی از بهترین برندهای آلمانی در بازار است که عمر قطعات بسیار بالا و کیفیت بسیار خوبی نسبت به سایر رقبای خود دارد اما هزینه تعمیرات و خرید آن نسبت به بقیه برندها بیشتر است. ال جی و سامسونگ نیز تنوع زیادی در بازار دارند و قابلیت های شست و شوی متنوعی که دارند به امتیاز آن ها افزوده است.

تفاوت لباسشویی بوش با برندهای کره ای در چیست؟

کیفیت بالای قطعات لباسشویی بوش؛ دارا بودن قابلیت شست و شوی ۱۵ دقیقه ای، ظاهر زیبا و کارکرد آسان آن ، عمرطولانی دستگاه و قطعات با کیفیت از مزایای است که برند “بوش” را از سایر برندهای موجود در بازار متمایز کرده است.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی ال جی + معرفی ویژگی های بهترین ماشین لباسشویی ال جی

پاسخ دهید

60 - 59 =