سرگرمی

بازی بولینگ و فواید این بازی برای کودکان

بازی بولینگ برای کودکان بسیار مناسب است به دلیل آنکه امکان آسیب در آن کم است و به راحتی می توان آن را در خانه انجام داد. امروزه به علت شرایط زندگی و فضای محدود خانه ها، والدین مجبورند برای بازي با کودکان و سرگرمی آنها از بازي های آپارتمانی استفاده کنند. یکی از این بازیهایی که می توان در آپارتمان انجام داد، بازي بولینگ است.این بازی معمولا دارای تعدادی بولینگ، حلقه و توپ است. کودک بولینگ‌ها را در فاصله‌ای از محل پرتاب می‌چیند و سعی میکند با توپ آن‌ها را بریزد یا حلقه‌ها را دور آن‌ها بیاندازد. با پرتاب حلقه و توپ‌ها انرژی منفی کودکان تخلیه می‌شود و سپس با ریخته شدن بولینگ‌ها و موفقیت او اعتماد به نفس او افزایش پیدا می‌کند. برای معرفی بیشتر این بازی و تاثیر مثبت آن در رشد کودک در ادامه مطلب با اکا همرا همراه باشید.

بازی بولینگ

بازی بولینگ

از آنجا که در سن 1 تا 5 سالگی تمایل کودک به سمت بازی‌های دسته جمعی کشیده می‌شود و می‌تواند قوانین ساده را درک کند بولینگ را هم می‌توانید در لیست خرید‌های‌تان قرار دهید. در بازی با پرتاب توپ به سمت بولینگ‌ها انرژی منفی کودک تخلیه می‌شود و با پیروزی در ریختن بولینگ‌ها شادی، هیجان و اعتماد به نفس او با بازی کردن با آن افزایش می‌یابد. بولینگ ورزشی است که بازیکنان در آن برای به دست آوردن امتیاز باید توپ بولینگ را روی سطح صافی بغلتانند تا اشیایی به نام میله را بزنند. از مزایا و فواید آموزشی این بازی می توان به موارد زیر اشاره کرد

معرفی روش های عالی بازی با نوزاد ۶ ماهه و تقویت مهارت ها در نوزادی

فواید بازی بولینگ برای کودکان

  • بازی بولینگ قدرت لمس کردن و گرفتن را در کودکان افزایش می دهد.
  • این بازی باعث جنب و جوش و تحرک کودک می شود.
  • برای آموزش رنگ ها به کودکان مفید است.
  • برای بازی های گروهی بسیار خوب است.
  • این بازی باعث افزایش تمرکز و دقت می شود.
  • بولینگ باعث پرورش عضلات انگشتان و مچ دست بچه می شود.
  • بای بولینگ باعث رشد و هماهنگی مهارت های بدنی می شود.
  • هماهنگی چشم و دست بچه ها را افزایش می دهد.
  • هنگامی که کودک در ریختن بولینگ ها موفق می شود، حس غرور و پیروزی می کند که در افزایش اعتماد به نفس کودک بسیار مؤثر است.
  • بازی بولینگ باعث رشد مهارت های اجتماعی کودک می شود و احساس همکاري وی را افزایش می دهد.
فواید بازی بولینگ برای کودکان

بهتر شدن روابط اجتماعی

اهمیت بازی پدران با فرزندان، بازی، بازی کودک، اهمیت بازی کودکان، بازیهای کودکانه، بازیهای بچه گانه، کودک باید بازی کند، تاثیر بازی کردن بازیکنان بولینگ در سالن ها جمع می شوند و با یکدیگر آشنا می شوند و با دوستان قدیمی خود اوقات خوشی را می گذرانند و به صورت انفرادی یا تیمی با یکدیگر مسابقه می دهند.

این مسئله باعث می شود افراد سالخورده و اشخاصی که تنها زندگی می کنند از این طریق استرس و اضطراب خود را کاهش دهند و کمتر دچار افسردگی شوند و موجب می شود که در افراد ایجاد انگیزه و علاقه شود و عمر طولانی تری داشته باشند.

کمتر شدن خطر ابتلا به بیماری

طبق تحقیقات روش زندگی ای که در آن تحرک وجود ندارد یکی از عمده ترین خطرات ابتلای افراد به بیماری قلبی می باشد. سعی کنید هفته ای حداقل یک بار بازی کنید تا موارد فوق الذکر در جسم شما ایجاد شود.

فعالیت های سرگرم کننده برای دوران بارداری

لذت بولینگ برای تمامی افراد از هر سن و سالی

بولینگ یکی از ورزش هایی است که افراد از هر سن و سالی می توانند آن را بازی کنند و یک بازیکن حرفه ای بشوند. هر شخصی از کودکان(بچه های دوران دبستان) تا افراد مسن می توانند ازآن بازی کردن لذت ببرند. یکی از ورزش های با مهارت بالا برای دوران دبیرستان محسوب می شود که اثر مثبتی بر افراد در این دوران دارد.

برای تمامی افراد از هر سن و سالی

رفع استرس

زمانی که شما با دیگر افراد بولینگ بازی می کنید، در حال انجام یک فعالیت فیزیکی سرگرم کننده می باشید که این مسئله باعث می شود از استرس های ذهنی و روزمره خود رها شوید.

سلامت قلب

ارتباطات و دوستی هایی که در حین بولینگ بازی کردن ایجاد می شود به بهتر شدن عملکرد ماهیچه های قلب کمک می کند. همچنین آدرنالینی که در حین بازی در بدن ترشح می شود باعث افزایش ضربان قلب می شود.بنابراین بولینگ منجر به سلامتی قلب و عروق آن می شود.

یادگیری آسان

روش های یادگیری بولینگ آسان هستند و این مسئله باعث جذب بچه ها و افراد مسن تر می شود. 95 % بازیکنان بولینگ معتقد هستند که بولینگ را می توان به دلایلی از قبیل یک تفریح و سرگرمی، برای تمدد اعصاب و استراحت، یک رقابت جذاب و اجتماعی کننده افراد، بازی کرد. سادگی رشته بولینگ سبب شده است که در کل جهان یک ورزش محبوب و پرطرفدار باشد.

یادگیری آسان

آموزش بازی بولینگ در خانه

می توانید برای بازي بولینگ در منزل از بطری های آب استفاده کنید. شش بطری آب را در انتهای اتاق پذیرایی یا نشیمن بگذارید. با استفاده از یک نوار پارچه ای یا چسب، خط شروع بازي را مشخص کنید. توپی متوسط که مناسب فضای منزل باشد، بردارید.

15 آزمایش علمی شگفت انگیز و سرگرم کننده برای کودک شما

می توانید امتیاز هر شخص را یادداشت کنید تا در پایان برنده ی بازي مشخص شود. برای دشوارتر کردن شرایط بازي می توانید به جای استفاده از بطری خالی از بطری های پر استفاده کنید. می توان برای آموزش رنگ به کودکان 3 تا 4 سال از بطریهای رنگی استفاده کرد

سخن پایانی

شما دراین مقاله با بازی بولینگ آشنا شدید.همچنین از فواید این بازی برای کودکان آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا